Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Kiedy rozpocząć leczenie w ośrodku zamkniętym?

Zdrowie Data publikacji - 20 września 2022 Autor - Redakcja janluka.pl
leczenie w ośrodku zamkniętym

Uzależnić w obecnych czasach może nas dosłownie wszystko. Nie możemy zaprzeczyć także temu, że życie w ciągłym stresie czy też nieustanna presja sprawiają, że na każde uzależnienie jesteśmy jeszcze bardziej podatni. Nie da się ukryć, że w dużej mierze uzależnienia można śmiało nazwać chorobą XXI wieku. Sam fakt jednak życia w niesprzyjających warunkach jednak nigdy nie powinien być traktowany jako usprawiedliwienie dla uzależnienia. Nie da się bowiem zaprzeczyć temu, że takich sytuacji można unikać, jednak część z nas nie jest wstanie tego zrobić. Alkohol czy narkotyki przynoszą chwilową ulgę, jednak mimo wszystko na stałe „osiadają” w naszym mózgu i podświadomości. Zdarza się tak, że bardzo często to właśnie substancje psychoaktywne przejmują kontrolę nad nami i nad naszym życiem, a my powoli tracimy swój kontakt z rzeczywistością i zatracamy się w uzależnieniu coraz bardziej. Jednocześnie ośrodki zamknięte są wstanie nam pomóc. Kiedy więc warto zdecydować się na leczenie?

Ośrodek leczenia uzależnień a motywacje pacjenta

Ośrodek leczenia uzależnień Charcice bardzo często traktowany jest jako swoisty, pierwszy krok na drodze od wyleczenia się z uzależnień. Jednocześnie warto wspomnieć, że by do takiego ośrodka się dostać, nie jest potrzebne skierowanie czy też prośby rodziny. To sam pacjent- osoba uzależniona, musi podjąć decyzję o rozpoczęciu leczenia. Nie ma więc jednego, określonego momentu na to, by rzeczywiście zdecydować się na rozpoczęcie leczenia. Nie da się również przewidzieć, czy nastanie to za miesiąc czy za kolejne dwa lata. To w głowie pacjenta musi zaiskrzyć potrzeba wprowadzenia zmian w swoim życiu i potrzeba odnalezienia właściwej drogi. W przeciwnym razie, nawet skierowanie na przymusowe leczenie nie będzie oznaczało osiągnięcia pozytywnych rezultatów. Leczenie uzależnień opiera się głównie na współpracy pacjenta z terapeutami, a nie na przymusowym odstawieniu substancji psychoaktywnej.

Kiedy warto rozważyć leczenie w ośrodku zamkniętym?

Chcąc wskazać moment, w którym prywatny ośrodek leczenia uzależnień Częstochowa powinien zostać przez nas odwiedzony, można powiedzieć, że jest to sytuacja w której pacjent całkowicie utracił kontrolę nad swoim życiem. Dodatkowo utracił on także kontakt ze światem rzeczywistym i żyje jedynie w sferze nałogu. Jeśli nie kontroluje on już niczego, co się wokół niego dzieje, wówczas ośrodek leczenia uzależnień staje się dla niego przysłowiową, ostatnią deską ratunku. Warto więc dobrze taki moment wyczuć, gdyż pacjenci nie powiedzą o tym głośno.

Artykuł sponsorowany

Redakcja janluka.pl

Redakcja "Jan Luka" to zespół ekspertów z pasją do zdrowego stylu życia, urody, diety, rozwoju osobistego i lifestyle'u. Każdy członek redakcji przynosi ze sobą unikalną wiedzę i doświadczenie, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje oraz inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

stomatolog