Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Makijaż na trądzik – jak go wykonać?

Zdrowie Data publikacji - 23 kwietnia 2021 Autor - Redakcja janluka.pl
makijaż na trądzik

Cera trądzikowa to bez wątpienia cera bardzo problematyczna. Sporo osób nie wie, jak się malować, aby ukryć pryszcze, zaskórniki oraz przebarwienia, które bardzo często są pokłosiem trądziku. Trzeba wyposażyć się w dobre kosmetyki, a także rozwinąć umiejętność wykonywania makijażu, który ukryje niedoskonałości, ale jednocześnie będzie lekki i świeży.

Jak przygotować skórę trądzikową pod makijaż?

Bardzo istotnym elementem przygotowań do makijażu jest pielęgnacja skóry. W przypadku trądzikowej należy zmatowić ją delikatnym, ale nie wysuszający tonikiem. Dlaczego to ważne? Jeśli wybierze się kosmetyk z alkoholem, skóra będzie produkować więcej sebum. Makijaż już po kilku godzinach nie będzie wyglądał zbyt dobrze, bo twarz będzie się mocno świecić. Najlepszą opcją jest delikatnie matujący tonik o łagodnym składzie. Trzeba wybrać również dobry, nietłusty krem pod makijaż, najlepiej zdecydować się na jakiś kosmetyk nawilżający.

Kosmetyki do makijażu skóry trądzikowej

Kosmetyki, które są dedykowane do wykonywania makijażu w przypadku skóry trądzikowej bardzo często mają lekką, beztłuszczową formułę. Muszą jednocześnie dobrze kryć, co jest ważne wtedy, gdy na skórze posiada się sporo przebarwień. Poza fluidem, w swojej kosmetyczce warto mieć również dobry kryjący korektor. Klasyczny korektor w kolorze beżowym ukryje większe i mniejsze pryszcze, natomiast ten w odcieniu zielonkawym przebarwienia.

Makijaż na trądzik

Makijaż w przypadku osób z cerą trądzikową musi być lekki, delikatny, dobrze kryjący. Nie można nałożyć zbyt grubej warstwy kosmetyków, bo efekt będzie wręcz odwrotny. Stworzy się tak zwaną maskę, która naprawdę nie wygląda dobrze. Chociaż czasami kusi, aby kosmetyków nałożyć więcej, lepiej oprzeć się temu i makijaż nałożyć tak zwaną lekką ręką. Warto rozważyć wykonywanie makijażu przy użyciu kremu BB. To kosmetyk, który jest połączeniem kremu pielęgnacyjnego oraz fluidu. Ma lżejszą formułę niż klasyczny podkład, dlatego też tak mocno nie zatyka porów. Często jest polecany dla osób, które stosują leczenie antytrądzikowe oparte na mocnych lekach złuszczających skórę.

Co podkreślić makijażem?

Cera z trądzikiem nie prezentuje się zbyt dobrze. Nie oznacza to, że makijaż w przypadku osób borykających się z trądzikiem nie może podkreślać tego, co w urodzie najpiękniejsze. Warto zatem postawić na przykład na ładne zaznaczenie oczu, kości policzkowych lub ust. W końcu o to w makijażu chodzi. Ma on wydobywać wszystko to, co najpiękniejsze.

Redakcja janluka.pl

Redakcja "Jan Luka" to zespół ekspertów z pasją do zdrowego stylu życia, urody, diety, rozwoju osobistego i lifestyle'u. Każdy członek redakcji przynosi ze sobą unikalną wiedzę i doświadczenie, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje oraz inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

stomatolog