Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Antyperspirant w sprayu czy w kulce – który wybrać?

Lifestyle Data publikacji - 17 sierpnia 2023 Autor - Redakcja janluka.pl
Antyperspirant w sprayu czy w kulce

Potliwość może utrudnić codzienne funkcjonowanie, zwłaszcza w ciepłe dni, przy wzmożonym stresie oraz intensywnej aktywności fizycznej. Z pomocą przychodzi regularna higiena ciała i antyperspiranty, blokujące ujścia gruczołów potowych. Sprawdź, jaki produkt będzie dla Ciebie odpowiedni.

Jak walczyć z zapachem potu na co dzień?

W okresie dojrzewania zwiększa się aktywność gruczołów potowych. Wzmożona potliwość pojawia się u nastolatków i utrzymuje u dorosłych mężczyzn w odpowiedzi na sytuacje stresujące, aktywność fizyczną oraz wysoką temperaturę powietrza. Aby uchronić się przed przykrym zapachem potu, tworzącym się w następstwie zalegającego potu oraz krępującymi, mokrymi plamami na koszulce przede wszystkim warto zadbać o codzienną higienę ciała, dobór odzieży, wykonanej z naturalnych materiałów oraz dopasowanego do potrzeb skóry antyperspirantu, który zahamuje pocenie pod pachami. Na ciele jest tak wiele ujść gruczołów potowych, że nie musisz martwić się o blokadę tych pod pachami. Organizm schłodzi się odpowiednio w innym miejscu. 

Antyperspirant w kulce – zalety zastosowania

Antyperspiranty w kulce mają wygodną w użyciu, ergonomiczną formę. Niewielkie opakowanie możesz mieć przy sobie jednak najlepiej produkt stosować na czystą, osuszoną skórę po kąpieli. Przed założeniem koszulki zaczekaj, aż produkt się wchłonie. Jak dobrać antyperspirant w kulce, dopasowany do Twoich potrzeb? Kieruj się nie tylko zapachem, ale składem produktu. Powinien działać skutecznie przez wiele godzin. Antyperspiranty w kulce posiadają delikatną dla skóry formułę i subtelny, utrzymujący się długo i wyczuwalny przy skórze zapach. Dzięki nim możesz dodatkowo zastosować wodę toaletową lub perfumowaną o ulubionej nucie. Dyskretny antyperspirant w kulce sprawdza się na co dzień, niezależnie od temperatury. 

Antyperspirant w sprayu – kiedy warto stosować?

Antyperspiranty w sprayu cechuje niższa skuteczność od produktów w kulce lub w formie sztyftu. Ich zaletą jest jednak intensywny zapach, który utrzymuje się na skórze przez wiele godzin. Spray możesz mieć przy sobie w każdej sytuacji, aby utrwalić działanie antyperspirantu jednak pamiętaj, aby aplikować go na czystą, niepodrażnioną i suchą skórę pod pachami. Wybieraj produkty, niezawierające alkoholu, łagodne i nie przesuszające skóry. Warto stosować je wtedy, gdy nie chcemy używać dodatkowych, pachnących kosmetyków. Intensywny zapach antyperspirantu w sprayu mógłby zmieszać się z wonią innego kosmetyku.

Jak wybrać dobry antyperspirant?

Dobry antyperspirant to kosmetyk, działający skutecznie i nie powodujący podrażnień skóry. Przy jego wyborze zwróć uwagę na skład kosmetyku oraz jego zapach. Powinien być komfortowy, nieprzeszkadzający i niepodrażniający. Wybierz kosmetyk o długim okresie działania, dzięki czemu przez cały dzień zapomnisz o konieczności powtórnej aplikacji. Dopasuj specyfikę kosmetyku do swoich potrzeb. Antyperspirant dla osób, pocących się intensywnie powinien być silnie działający. Jeśli masz problem z negatywnym zapachem potu, jednak nie pocisz się intensywnie, dobrym wyborem będzie łagodny antyperspirant lub dezodorant, który nie blokuje gruczołów potowych, eliminując przykry zapach potu. Wysokiej jakości kosmetyki pozwolą Ci zachować pewność ochrony podczas sportu, stresującego spotkania w pracy oraz na urlopie, gdy słońce jest wyjątkowo intensywne. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja janluka.pl

Redakcja "Jan Luka" to zespół ekspertów z pasją do zdrowego stylu życia, urody, diety, rozwoju osobistego i lifestyle'u. Każdy członek redakcji przynosi ze sobą unikalną wiedzę i doświadczenie, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje oraz inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Antyperspirant w sprayu czy w kulce