Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Zdrowy tryb życia – czy dla każdego?

Dieta Data publikacji - 22 maja 2020 Autor - Redakcja janluka.pl

W dzisiejszych czasach, czasach globalnego ocieplenia, zanieczyszczenia powietrza, dziury ozonowej i wiążących się z tym różnorakich chorób, coraz częściej zwracamy uwagę na to, co jemy, jak jemy i kiedy jemy. Nierzadko są to nieprzemyślane decyzje, niepoparte żadną wiedzą, brak jakiegokolwiek zgłębienia tematu diety.

Co składa się na zdrowy tryb życia?


Zresztą należy podkreślić, że na nasz zdrowy tryb życia składa się nie tylko nasza dieta, ale również nasza aktywność fizyczna, to jak pracujemy, ile pracujemy, kiedy pracujemy, czy nie żyjemy w niepotrzebnym stresie. Wszystkie te czynniki znacząco wpływają na nasze życie nie tylko fizyczne, lecz również psychiczne. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak niebagatelny wpływ na nasze życie mają te czynniki. Często sięgamy po suplementy diety, witaminy, lub porcje witaminowe, nie zdając sobie sprawy z tego, że na nasze zdrowie, odporność ogromny wpływ ma tryb naszego życia, to jak długo śpimy, jak często jemy, ile się ruszamy i czy w ogóle się ruszamy. Nie doceniamy wpływu ruchu na nasze życie. A może nie chcemy tego uwzględniać Może po prostu nam się nie chce. Wolimy po prostu przyjąć nieprzynoszącą żadnego efektu tabletkę niż po prostu zmienić tryb naszego życia.

Jak zacząć zmieniać swój styl życia?


Łatwo powiedzieć. Z pewnością to, czy decydujemy się na tak drastyczny krok jak zmiana trybu życia zależy w dużej mierze od typu naszej osobowości, od tego jakie cechy posiadamy i jak jesteśmy wychowani i w ogóle czy jesteśmy skłonni do zmian. Niewątpliwie „posiadacze” takich typów osobowości jak: sangwinik czy choleryk o wiele odważniej podeszliby do zmian w swoim życiu. Jednak jestem przekonany, że również i flegmatyk i melancholik są do tego zdolni, wystarczy jedynie odpowiednie podejście, bowiem są to ludzie, którzy nie lubią zmian w swoim życiu, lubią swoją strefę komfortu, jednak są skłonni do zmiany, jeśli są do tej zmiany przekonani. Flegmatyk i choleryk są zdecydowanie skłonni do przemyśleń, a więc pewnie byli by skłonni rozważyć wszelkie za i przeciw dotyczące zdrowego trybu życia, aż w końcu byli by zdecydowani na tę zmianę.
A od czego zacząć tę zmianę? Przede wszystkim od zgłębieniu tematu diety i aktywności fizycznej. Wielu decyduje się na wegetarianizm, jednak nie zawsze jest to właściwe wyjście. To jest często trochę popadanie w skrajności.

Należy jednak z całą stanowczością podkreślić, iż mięso rzeczywiście nie jest zdrowe, ale, uwaga, w nadmiarze! Dzisiaj często jedzą mięso na co dzień, zapominając, że przecież w dawnych czasach mięso było rarytasem, od święta. Zresztą nawet ziemniaki nie od zawsze królowały na polskich stołach. Zanim sprowadzono do Polski ziemniaki, jedzono tutaj głównie kaszę. Dzisiaj często ludzie zapominają o tym wspaniałym pokarmie. Jednak pamiętajmy, że rodzajów kasz jest naprawdę wiele, każda ma w sobie bogate wartości odżywcze. Dlatego biorąc pod uwagę swoją dietę warto zainteresować się, dlaczego warto jeść kasze i jakie korzyści płyną z ich spożywania.


Pamiętajmy o tym, że przejście na dietę nie oznacza spożywania w mniejszych ilościach, lecz nade wszystko jest to odżywianie się w sposób mądry.

Redakcja janluka.pl

Redakcja "Jan Luka" to zespół ekspertów z pasją do zdrowego stylu życia, urody, diety, rozwoju osobistego i lifestyle'u. Każdy członek redakcji przynosi ze sobą unikalną wiedzę i doświadczenie, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje oraz inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kasza manna