Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak dbać o swój wizerunek?

Lifestyle Data publikacji - 27 maja 2020 Autor - Redakcja janluka.pl

W dzisiejszych czasach coraz częściej zwracamy uwagę na nasz wygląd, chcemy budować nasz wizerunek. Pomaga nam to nie tylko w relacjach interpersonalnych, lecz również w takich sytuacjach jak negocjacje czy po prostu w różnego rodzaju relacjach biznesowych. Pomaga nam to budować pewność siebie, a także po prostu kreować swój wizerunek. Im pewniej wyglądamy, tym bardziej pozytywne emocje wywołujemy u osoby, z którą rozmawiamy, czy negocjujemy.

Budowanie własnego wizerunku


Jest wiele sposobów na wpływanie na nasz wizerunek. Poczynając na odpowiednim ubiorze poprzez zadbanie o wysportowane ciało, u kobiet odpowiedni makijaż, fryzurę, a nawet ładny, biały uśmiech kończąc na perfumach. Dzisiaj ludzie często są w stanie wydać naprawdę mnóstwo pieniędzy na odpowiednie zbudowanie swojego wizerunku. Czasami może nawet za dużo, przeceniając rolę tych narzędzi, o których wspomniałem wcześniej. Ale należy podkreślić, że rola wizerunku w naszym życiu nie tylko codziennym, ale również zawodowym jest naprawdę duża. Każdy z tych elementów, o których piszę ma znaczenie przede wszystkim podczas pierwszego kontaktu. To wtedy ludzie najbardziej patrzą na nasz wizerunek zewnętrzny.

Kiedy nasz wizerunek jest dostrzegany?

W późniejszym etapie naszych relacji ludzie zaczynają już bardziej przykładać wagę do tego jacy jesteśmy w sensie charakteru, jakie wartości prezentujemy, jakie umiejętności posiadamy. Jednak na początku to właśnie to, jak wyglądamy jest jedynym czynnikiem wpływającym na to, jak widzą nas inni. Tym bardziej, kiedy nas ludzie nie znają w ogóle. To właśnie poprzez nasz wygląd zewnętrzny ludzie nas wtedy niestety oceniają. Ale należy zaznaczyć, że nasz wygląd zewnętrzny także, mimo wszystko, o czymś świadczy. Jeśli na zewnątrz jesteśmy poukładani to często również w życiu codziennym i zawodowym jesteśmy, poukładani, odpowiedzialni i profesjonalni. Kiedy ktoś jest na przykład prawnikiem, a do pracy przychodzi w koszulce to też o czymś świadczy. Choć trzeba zaznaczyć, że coś takiego mogłoby świadczyć albo o ekstrawagancji albo ignorancji. A więc dwóch przeciwstawnych cechach.


Jak dbać o swój wizerunek?

Otóż tak naprawdę wymaga to tylko chęci. Zainteresujmy się jak się ubrać do danej sytuacji. Pójdźmy do jakiegoś profesjonalnego fryzjera, porozmawiajmy z nim, powiedzmy mu o tym, jaki zawód wykonujemy, poprośmy o zaproponowanie jakiejś odpowiedniej fryzury. Chodźmy do fryzjera częściej, śledźmy najnowsze trendy modowe. Zadbajmy o nasze ciało, pójdżmy na siłownie, pobiegajmy, nie hodujmy „kałduna”. Zadbajmy nawet o nasze zęby, ponieważ nawet nasze żółte zęby, nasz nieświeży oddech może zepsuć pierwsze dobre wrażenie. Dobierzmy również odpowiednie perfumy. Poczytajmy w internecie lub po prostu doradźmy się kogoś jak dobrać perfumy, które perfumy wybrać do danej sytuacji. Tak naprawdę nawet zawód, który wykonujemy determinuje w pewnym sensie wybór perfum.


Zacznijmy dbać o swój wizerunek. Na pewno w ostatnim czasie ludzie coraz częściej zauważają znaczącą rolę wyglądu zewnętrznego w ich życiu. Pamiętajmy, aby nie chować się za wizerunkiem. Bądźmy sobą.

Redakcja janluka.pl

Redakcja "Jan Luka" to zespół ekspertów z pasją do zdrowego stylu życia, urody, diety, rozwoju osobistego i lifestyle'u. Każdy członek redakcji przynosi ze sobą unikalną wiedzę i doświadczenie, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje oraz inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Antyperspirant w sprayu czy w kulce