Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Zapach po pierwsze

Lifestyle Data publikacji - 26 maja 2020 Autor - Redakcja janluka.pl

Nikt z nas nie lubi brzydkich zapachów. Kojarzą się one z czymś nieświeżym, brudnym, spleśniałym, czymś co wywołuje wstręt, a u tych bardziej wrażliwych – odruch wymiotny. Wyobraźmy sobie sytuację, w której idziemy na randkę do restauracji z osobą, która brzydko mówiąc śmierdzi. Klapa, co? Wiemy na wstępie, że więcej się z nią nie umówimy. W sklepie także nie kupilibyśmy produktów takich, jak ser, wędlina, czy mięso, które samym zapachem dawałyby nam do zrozumienia, że są nieświeże. Kupując proszek lub płyn do prania, wybieramy taki, który najbardziej pieści nasz nos. Można by takich przykładów wymieniać w nieskończoność.

Istotne kwestie podczas randki


Wiemy już, że zapach odgrywa niezmiernie ważną rolę w naszym życiu. Wróćmy z powrotem do tematu randki. Wyobraźmy sobie tym razem, że zostaliśmy zaproszeni na nią do czyjegoś domu i to on brzydko pachnie, a nie osoba, z którą się spotykamy. Jak takie spotkanie na ogół się kończy? Zapewne większość z Was nie chciałaby się umówić ponownie z osobą, której dom śmierdzi tak samo, jak z kimś, kto osobiście brzydko pachnie. Jest na to mała rada- zawsze sprawdzajcie, czy w lodówce nie ma nic przeterminowanego, zanim kogoś zaprosicie.


W dzisiejszych czasach, chyba ciężko trafić na osobę, której dom byłby brudny lub brzydko pachnący. W końcu jest naszą świątynią, prawie tak, jak nasze ciało. Dbamy o niego, pielęgnujemy, go, staramy się, by zawsze był czysty i przyjemny w zapachu, by po ciężkim dniu w pracy móc w nim odpocząć w świeżości, a goście, których zaprosimy mogli czuć się przyjemnie.

Czysty i pachnący dom


Każdy zarówno, jak o czystość, tak i o świeży zapach w domu, dba na swój własny sposób. W XXI wieku jest to całkowicie uproszczone przez różnego rodzaju specyfiki, które dostępne są w każdym sklepie.
Dzisiaj, jak w tytule, na pierwszy miejscu skupmy się na zapachu. Wiadomo, że codzienne wietrzenie domu ma zarówno właściwości zdrowotne, jak i odświeżające, pod warunkiem, że nie mieszkamy przy ruchliwej ulicy. Oczywiście mało kto poprzestaje na tym. Są osoby, które lubią zapach kwiatów i w każdym pomieszczeniu znajduje się piękny bukiet, a ich zapach unosi się wszędzie, inni zaś są zwolennikami kadzidełek, świeczek zapachowych, czy olejków, są też ludzie, którzy wolą mniej naturalny, ale równie skuteczny sposób- zwyczajny odświeżacz powietrza w domu. Jest to bardzo praktyczna rzecz, zwłaszcza że teraz można go kupić w różnych formach, nie wspominając o możliwościach zapachowych.

Jeśli jest ktoś, kto nigdy jeszcze nie kupował odświeżacza, radziłbym zacząć od wyboru tego drugiego, a później pójdzie, jak z płatka. Wystarczy wiedzieć, czy chcemy, aby zapach w domu unosił się non stop- wtedy polecam te elektryczne, które wsadzamy do kontaktu i nie musimy o nich pamiętać do momentu wyczerpania zawartości, czy wolimy zwykły spray, który użyjemy wtedy, kiedy tego potrzebujemy, np. po skorzystaniu z toalety, spaleniu papierosa lub gdy przypomnimy sobie, że w lodówce znajduje się jedzenie sprzed miesiąca i należy je wyrzucić.

Odśwież swój dom


Wybór odświeżacza powietrza do naszego domu dla większości z nas to prosta sprawa. Każdy wie, jaki lubi zapach i czym chciałby, aby jego dom pachniał. Jest to świetna sprawa dla każdego. Pamiętajmy tylko o jednym- stosując odświeżacz powietrza, używajmy go z głową, aby nas i naszych gości pobudzał, a nie męczył zbytnią intensywnością.

Redakcja janluka.pl

Redakcja "Jan Luka" to zespół ekspertów z pasją do zdrowego stylu życia, urody, diety, rozwoju osobistego i lifestyle'u. Każdy członek redakcji przynosi ze sobą unikalną wiedzę i doświadczenie, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje oraz inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Antyperspirant w sprayu czy w kulce