Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Jak przejść na zdrowy tryb życia?

Dieta Data publikacji - 14 maja 2020 Autor - Redakcja janluka.pl

W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej decydują się na dietę, zdrowy i aktywny tryb życia. Ale co to właściwie jest zdrowy tryb życia? Czy czasem ludzie nie podejmują decyzji o zmianie trybu życia zbyt pochopnie?
Przede wszystkim, przed podjęciem takiej decyzji, należy zgłębić temat aktywności fizycznej. Na pewno warto zapisać się na siłownie, zgłosić się do wykwalifikowanego trenera, który podpowie nam, jaki plan ćwiczeń jest dla nas odpowiedni, zważy nas, zbada tkankę tłuszczową, zapyta jaki jest cel naszych treningów, co chcemy osiągnąć, ile chcemy ćwiczyć i z pewnością ustali odpowiedni plan treningowy, abyśmy mogli swój założony cel osiągnąć.

Znajdź motywację


Niewątpliwie nieoceniona jest tutaj rola motywacji. Odpowiednia motywacja to może nawet 70% sukcesu. Bez motywacji poszlibyśmy na tę siłownie może kilka razy, po czym wrócilibyśmy do starych przyzwyczajeń i starego trybu życia. Skąd czerpać tę motywacje? Otóż nie ma jednoznacznej recepty pt.: „Zrób tak, a twoje problemy znikną”. Nie ma złotej rady. Dlaczego? Ponieważ każdy człowiek, każda pojedyncza jednostka jest inna i nie można dać jednoznacznego przepisu na motywację dla każdego.

Co jest źródłem motywacji?


Jedni mają motywację, ponieważ mają dość otyłości, inni mają dość chorób, jeszcze inni chcą po prostu dobrze wyglądać i dobrze się czuć. Zapewne są i tacy, którzy muszą wręcz dotknąć dna, aby móc się wreszcie od niego odbić. Tych rodzajów motywacji może być naprawdę mnóstwo.
Kiedy już mamy motywację, już trenujemy, wkładamy wysiłek i co? Nagle okazuje się, że efekty są niezadowalające, że ćwiczymy dużo, a schudliśmy mało i zastanawiamy się, co poszło nie tak, gdzie leży przyczyna. Pytamy różnych osób, szukając de facto odpowiedzi na te pytania. I nagle wszystko sprowadza się do jednego punktu, którym jest oczywiście dieta.


Okazuje się jednak, że dieta to wcale nie jest nomen omen lekki kawałek chleba. Co zatem zrobić? Gdzie szukać porad? Na pewno w internecie można znaleźć wiele rad. Jednak zawsze należy dokładnie sprawdzić źródło, które czytamy. Powinniśmy sprawdzić, czy autorem danego artykułu jest rzeczywiście specjalista w dziedzinie dietetyki, a może ktoś anonimowy wmawia nam bzdury. Dlatego niewątpliwie warto w tej kwestii zasięgnąć porady specjalisty dietetyka. On oczywiście nas zbada. Być może okaże się, że mamy nawet jakieś alergie. Może wskazana okaże się dla nas dieta bezglutenowa. Dlatego osobiste spotkanie ze specjalistą jest tutaj moim zdaniem bezcenne.

Idź po swoje!

Tylko w taki sposób możemy osiągnąć sukces. Po pierwsze dieta, po drugie aktywność fizyczna, a po trzecie, jak to mówią w krajach anglosaskich: „last but not least”, zmiana trybu życia. Ważne jest, abyśmy dobrze spali, abyśmy unikali przepracowania, abyśmy unikali stresu, wyrzucali ze swojego życia wszelki czynnik stresogenny. Odpowiedni tryb życia pełni nieocenioną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu i w efekcie nas samych. Czasami nie doceniamy tych czynników, ufamy tabletkom, suplementom, gdy tym czasem sedno problemu tkwi tak naprawdę w naszych przyzwyczajeniach życiowych i nawykach żywieniowych.

Redakcja janluka.pl

Redakcja "Jan Luka" to zespół ekspertów z pasją do zdrowego stylu życia, urody, diety, rozwoju osobistego i lifestyle'u. Każdy członek redakcji przynosi ze sobą unikalną wiedzę i doświadczenie, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje oraz inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kasza manna