Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Kreatynowe prostowanie włosów

Zdrowie Data publikacji - 25 sierpnia 2020 Autor - Redakcja janluka.pl


Puszące się, elektryzujące, czy trudne w układaniu włosy to problem wielu kobiet. Jak sobie z nimi poradzić? Jedną z najbardziej popularnych i skutecznych metod jest kreatynowe prostowanie włosów. Zabieg ten można wykonać samodzielnie w domu. Biorąc jednak pod uwagę jego złożoność i czasochłonność, warto udać się do fryzjera.

Choć sam zabieg najczęściej określany jest mianem prostowania włosów, w efekcie ma on przede wszystkim na celu ich odżywienie oraz dogłębną regenerację. Keratyna, będąca głównym składnikiem zabiegu, to przecież białko naturalnie występujące w strukturze włosa. Jego skoncentrowana dawka nałożona na włosy prowadzi do ich natychmiastowej odbudowy. Pod warunkiem jednak, że włosy będą wcześniej odpowiednio przygotowane, a sam zabieg przeprowadzony w odpowiednich warunkach.
Kreatynowe prostowanie włosów to zabieg, który należy zacząć od ich dogłębnego oczyszczenia. Żeby keratyna mogła wniknąć w ich struktury, trzeba usunąć wszystkie stojące na drodze przeszkody, w tym stosowane do stylizacji kosmetyki, czy zabrudzenia. W tym celu należy włosy dwukrotnie umyć, delikatnie masując przy tym skórę głowy, a następnie dokładnie spłukując pianę. Nie wolno natomiast stosować po myciu odżywek, gdyż mogą one zapchać mikrouszkodzenia i nie dopuścić, aby keratyna w nie wniknęła. Mycie należy zakończyć suszeniem, najlepiej przy użyciu zimnego strumienia powietrza.

Kolejnym etapem zabiegu jest nakładanie preparatu z keratyną. Preparat ten należy nałożyć na całe włosy i pozostawić go na około pół godziny. Po tym czasie włosy trzeba podsuszyć, a następnie przejść do samego zabiegu prostowania. Ten wykonać należy oczywiście przy pomocy specjalistycznej prostownicy bądź żelazka fryzjerskiego. Ważne jednak, aby sprzęt nagrzewał się do temperatury 230 stopni. A czy taka temperatura włosów nie poniszczy? Okazuje się, że nie. Preparaty z keratyną zawierają bowiem specjalne kwasy tłuszczowe, które chronią włosy podczas prostowania. Wysoka temperatura pomaga natomiast łuskom włosa otwierać się i chłonąć keratynę oraz inne składniki odżywcze zawarte w preparacie. Ważne przy tym jest, aby włosy prostować cienkimi pasemkami, a każde z nich przejechać urządzeniem kilkukrotnie, minimum cztery razy. Tylko wtedy można uzyskać naprawdę doskonały efekt. A żeby utrzymywał się on długo, trzeba po zabiegu pamiętać o specjalnej pielęgnacji. Jeśli zabieg przeprowadza się w salonie fryzjerskim – fryzjer na pewno o niej powie, udzielając rad i wskazówek. A jeśli wykonuje się go samodzielnie – informacji na ten temat warto poszukać w Internecie.

Redakcja janluka.pl

Redakcja "Jan Luka" to zespół ekspertów z pasją do zdrowego stylu życia, urody, diety, rozwoju osobistego i lifestyle'u. Każdy członek redakcji przynosi ze sobą unikalną wiedzę i doświadczenie, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje oraz inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?