Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak pielęgnować skórę suchą?

Uroda Data publikacji - 20 kwietnia 2020 Autor - Redakcja janluka.pl

Pielęgnacja skóry suchej, jest często dość trudna i kłopotliwa. Niestety to właśnie ten bowiem typ skry, jest najbardziej narażony na nadmierną utratę wody, a także przesuszenie. To właśnie na skórze suchej możemy zauważyć także pierwsze zmarszczki o wiele szybciej. Dlatego należy o nią odpowiednio dbać i starać się, aby zawsze wyglądała promiennie i przede wszystkim dokładnie tak, jakbyśmy tego chcieli. Warto zadbać więc o odpowiedni poziom nawilżenia, a także ochronę. Musimy więc zabezpieczać się dokładnie przed słońcem i nigdy nie wychodzić bez ochronnego filtra. Tylko to pozwoli nam odpowiednio o naszą skórę sucha zadbać.

Jakich kosmetyków używać?

Jeśli chodzi o skórę suchą, najlepiej decydować się na kosmetyki, które pozwolą utrzymać jej odpowiedni poziom nawilżenia. Dzięki temu poziom wody nie będzie miał jak spaść w krótkim czasie i skóra zawsze będzie prezentować się bardzo korzystnie. Należy jednak pamiętać, że to nie wszystko. Warto także zadbać o nawodnienie od środka, bo niestety samo używanie kosmetyków tutaj nie wystarczy. Picie codziennie dużej ilości wody pozwoli utrzymać jej stały poziom, co dla skóry suchej jest bardzo korzystne. Kolejną kwestią jest nie używanie kosmetyków, które w swoim składzie mają alkohol. To bowiem da nam efekt przeciwny do zamierzonego. Musimy używać kosmetyki, które będą przeznaczone głównie do skóry suchej, bo tylko tak jesteśmy w stanie nad nią zapanować. Warto także zrobić wszystko, aby skóra była pełna blasku, więc również w makijażu należy używać tylko produktów nawilżających.

Olejki w pielęgnacji

Możemy także zdecydować się na olejki i wszelkiego rodzaju tłuste produkty, co przy innych typach cery mogłyby okazać się zbyt mocne. Należy także unikać peelingów, które są gruboziarniste i niestety mogą dodatkowo ściągnąć ze skóry warstwę ochronną, której ta sucha nie ma zbyt wiele. Musimy więc zwracać uwagę na wszystko, bo tylko w ten sposób uda nam się nad nią zapanować.

Co do cery suchej?

Warto zainwestować, jeśli chodzi o kwestie skóry suchej nie tylko w serum nawilżające i zatrzymujące wodę, ale także krem na dzień, dość lekki i krem na noc o wiele bardziej treściwy. Świetnie sprawdzi się także krem pod oczy, bo ten typ cery wymaga nałożenia jak największej liczby kosmetyków nawilżających. Warto także korzystać z domowych sposobów takich jak używanie naturalnej maski z aloesu, a także miodowej. To bowiem dwie rzeczy, które rzeczywiście na długo i dogłębnie nawilżają, przy czym są niedrogie, a skuteczne. Musimy pamiętać, że czym szybciej zaczniemy właściwie dbać o skórę tym pielęgnacja skóry suchej przyniesie szybciej oczekiwane efekty. Zawsze bowiem będzie wyglądać zdrowo i bardzo korzystnie, co jest najważniejsze. pewnych rzeczy, kiedy je zaniedbamy niestety już nie odwrócimy, dlatego lepiej temu zapobiec już dzisiaj. Tym bardziej, że łatwa dostępność kosmetykach, w różnych cenach pozwoli nam to łatwo osiągnąć. Każdy bowiem ma szansę na doprowadzenie skóry do takiego stanu, jaki będzie odpowiedni i będzie wyglądał niezwykle korzystnie i zdrowo.

Redakcja janluka.pl

Redakcja "Jan Luka" to zespół ekspertów z pasją do zdrowego stylu życia, urody, diety, rozwoju osobistego i lifestyle'u. Każdy członek redakcji przynosi ze sobą unikalną wiedzę i doświadczenie, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje oraz inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?