Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Pielęgnacja skóry

Uroda Data publikacji - 16 maja 2020 Autor - Redakcja janluka.pl

Zdrowa cera jest z pewnością ogromnym atutem. Jednak do jej uzyskania niezbędna jest prawidłowa pielęgnacja. Należy uwzględnić wtedy indywidualne potrzeby skóry. Szczególnie jeśli pojawiają się jakiekolwiek niedoskonałości i problemy. Może to świadczyć o stosowaniu nieprawidłowych kosmetyków. Każdy związek zawarty w aplikowanych produktach ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całej tkanki. Pielęgnacja nie działa jedynie na wierzchnią warstwę skóry. Odpowiada głównie za odżywianie głębszych warstw. Z tego powodu najlepiej jest stosować kilka różnych produktów i dopasowywać je do aktualnych potrzeb.

Co składa się na prawidłową pielęgnację?

Oczywiście codzienna pielęgnacja nie może ograniczać się do jednego kremu. W większości przypadków będzie to stanowczo za mało i nie uzyska się zadowalających rezultatów. Domowe sposoby na piękną cerę mogą być mieszane z produktami dostępnymi w drogeriach. Czasami wykorzystywanie prostych rozwiązań może dawać spektakularne rezultaty. Jest tak z pewnością w przypadku olejów tłoczonych na zimno. Przepełnione są cennymi związkami, które skutecznie odżywiają. Ich rodzaj można dopasować do aktualnych potrzeb. Daje to duże możliwości i pozwala reagować na wszelkie niedoskonałości pojawiające się na skórze. Ogromnym plusem jest właściwość natłuszczająca olejów. Dzięki temu tworzą warstwę okluzyjną i pozwalają skuteczniej działać kosmetykom zaaplikowanym pod nimi. Może to spotęgować uzyskiwany efekt i pozwolić w pełni wykorzystać potencjał produktów.

Dobierz kosmetyki dla siebie

Niezbędne jest skompletowanie spójnego zestawu kosmetyków pielęgnacyjnych. Powinny uzupełniać swoje właściwości i razem skutecznie dbać o skórę. Przełoży się to na jej kondycję oraz może zniwelować widoczność zmarszczek. Na samym początku zazwyczaj aplikuje się bardzo lekkie produkty. Są to zwykle wyciągi roślinne lub lekkie toniki oparte na hydrolatach. Odżywiają i równocześnie przygotowują cerę do wchłaniania kolejnych związków, które będą nakładane. Niezbędne jest nawilżenie cery, aby wszystkie substancje mogły wnikać w jej głąb. Co pewien czas należy również zrobić peeling. Dzięki temu można pozbyć się martwego naskórka, który stanowi warstwę blokującą wnikanie kosmetyków.

W dalszej kolejności można sięgnąć po nieco bardziej odżywcze produkty. Lekkie kremy oraz serum sprawdzą się w tej roli idealnie. Mogą być nakładane również pod makijaż ponieważ nie obciążają nadmiernie cery i nie powinny powodować problemu z przetłuszczaniem. Jako ostatni krok zazwyczaj sięga się po tłuste kosmetyki. Mogą być to oleje naturalne lub produkty nimi wzbogacane. Warto konkretny rodzaj dopasować do reszty stosowanych aktualnie produktów. Dzięki temu uzyska się znacznie lepszy efektów. Nakładanie tłustych preparatów lepiej jest ograniczyć do pielęgnacji wieczornej. Dzięki temu wszystkie związki będą miały odpowiednio dużo czasu, aby się wchłonąć. W trakcie dnia może to nie sprawdzać się tak dobrze. Szczególnie jeśli planuje się wykonywanie makijażu i nakładanie podkładu. Z tego powodu niezbędne jest stworzenie zestawu kosmetyków do stosowania na noc oraz oddzielnego na dzień.

Redakcja janluka.pl

Redakcja "Jan Luka" to zespół ekspertów z pasją do zdrowego stylu życia, urody, diety, rozwoju osobistego i lifestyle'u. Każdy członek redakcji przynosi ze sobą unikalną wiedzę i doświadczenie, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje oraz inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?