Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Skuteczne sposoby depilacji

Lifestyle Data publikacji - 10 maja 2020 Autor - Redakcja janluka.pl

Depilacja to dość nieprzyjemne,niekiedy bolesne doświadczenie, które znacznie upiększa ciało. Działania te związane są z usuwaniem nadmiernego owłosienia w okolicy nóg, pach, bikini czy twarzy. Zabiegi depilacyjne dedykowane są zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Wykonywane mogą być w specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej, jak również w zaciszu własnego domu.


Jakie sposoby depilacji popularne są wśród osób wykonujących zabieg?

Jakie kosmetyki i akcesoria wspomagają wykonanie działań oraz pielęgnację ciała? Jak postępować po zabiegu?
Depilacja to czynności wykonywane wiele sposobów. Dobór metody najczęściej uzależniony jest od miejsca, w którym ma zostać usunięte owłosienie. Wśród najpopularniejszych technika znajdują się:
– depilacja laserowa,
– usuwanie owłosienia maszynką do golenia,
– wykorzystanie urządzeń elektrycznych – depilatora,
– stosowanie wosku,
– plastry,
– depilacja kremem, itp.


Czym są poszczególne metody? Jakie posiadają cechy charakterystyczne?

Depilacja laserowa to nowoczesna, najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania włosów. Wykonywana w profesjonalnym gabinecie, może przynieść widoczne i zadowalające efekty na wiele lat. Do działań związanych z laserowym usuwaniem włosów wykorzystywane są różnego rodzaju specjalistyczne narzędzia, środki pielęgnujące czy kremy do depilacji.


Maszynka do golenia to najbardziej rozpowszechniony sposób pozbywania się krępujących włosków. Do działań tych nie potrzeba przyswajania specjalnych umiejętności. Wykonane działania są krótkotrwałe, a odrastające owłosienie często jeszcze bardziej widoczne i uciążliwe.
Kolejnym skutecznym sposobem na dość krępujący problem jest jest stosowanie odpowiednich środków i preparatów. Kremy do depilacji to specjalnie stworzone środki, które zawierają w składzie substancje rozpuszczające strukturę włoska. Składnik ten po nałożeniu na skórę wnika w głąb ciała i przechodzi do owłosienia.Kolejnym etapem depilacji jest ściągnięcie kremy specjalną łopatką oraz oczyszczenie i wysuszenie skóry. Stosowanie preparatu jest całkowicie bezbolesne, a otrzymane efekty utrzymują się stosunkowo długo.

Wykorzystując specjalne kremy do depilacji należy zwrócić uwagę na ich skład. Przed pierwszą aplikacją substancji upewnić się czy krem nie uczula. Wykonać próbkę na ciele, a następnie przystąpić do prawidłowiej depilacji. Wybierając specyfik należy także dobrać go do miejsca usuwania włosów, gdyż krem do owłosienia nóg czy stref intymnych posiada zmodyfikowany skład.


Wśród zabiegów usuwania niechcianego owłosienie znajduje się również woskowanie. Nałożenie wosku oraz ściąga nie go może przynieść nieprzyjemne, bolesne uczucie. Dzięki wtopieniu się włosków ciepły wosk, możliwe jest odpowiednie zaczepienie struktury i wyrwanie go razem z cebulkami. Zabieg przynosi widoczne, trwałe skutki, a działania należy powtarzać raz na kilka miesięcy.


Wszystkie z wymienionych działań należy stosować zgodnie z zaleceniami, a także możliwościami własnego organizmu. Po zakończonym zabiegu należy odpowiednio zadać o skórę, wykorzystując kremy nawilżające i chłodzące, regenerujące naskórek i przynoszące ulgę.

Redakcja janluka.pl

Redakcja "Jan Luka" to zespół ekspertów z pasją do zdrowego stylu życia, urody, diety, rozwoju osobistego i lifestyle'u. Każdy członek redakcji przynosi ze sobą unikalną wiedzę i doświadczenie, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje oraz inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Antyperspirant w sprayu czy w kulce