Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Jak zadbać o odżywianie w podróży?

Dieta Data publikacji - 12 kwietnia 2020 Autor - Redakcja janluka.pl

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że podróżowanie daje niesamowite możliwości, jeżeli chodzi o zdobywanie nowych doświadczeń. Ponadto podczas podróży można poznać lokalną kuchnię czy kulturę. Niestety zdrowe odżywianie się bardzo często jest rozregulowane. Nie chodzi tutaj oczywiście tylko i wyłącznie o kulinarne pokusy, na które turyści są cały czas wystawiani, ale również o jedzenie w bardzo tanich miejscach. W ten sposób można nabawić się różnego rodzaju niedogodności żołądkowych. Jak zatem powinno się zadbać o odżywianie w podróży?

Konsultacja w gabinecie dietetyka

Warto również wiedzieć, że bardzo często osoby, które planują wybrać się do ciepłych krajów obawiają się zaprzepaszczenia rezultatów diety i wielomiesięcznej pracy. Jak wiadomo podczas podróży ludzie zapominają o systematycznym jedzeniu posiłków czy zdrowym odżywianiu. Bardzo trudno jest bowiem odmawiać pokusom, do których koniecznie trzeba zaliczyć smaczne uliczne posiłki. Rekomendowane jest podejście z głową do jedzenia podczas każdej podróży.

Osobom, których celem jest utrzymanie diety rekomenduje się umówić znacznie wcześniej na konsultację dietetyczną u profesjonalisty. Dietetyk będzie bowiem w stanie nie tylko i wyłącznie rozwiać wszelkie wątpliwości, ale również doradzić w jaki sposób powinien się odżywiać. Oczywiście nie oznacza to, że każdy urlop musi być odmawianiem sobie przyjemności czy katorgą.

Doświadczony specjalista bez żadnego problemu dostosuje jadłospis w taki sposób, że pacjent nie powinien mieć kłopotów z zapewnieniem sobie pełnowartościowych, a także zdrowych posiłków. Ponadto w krajach śródziemnomorskich można zaopatrzyć się w lokalne warzywa, ryby czy owoce. Z kolei w restauracjach rekomendowane jest wybieranie takich posiłków, które dostarczą właściwych wartości odżywczych, a także odpowiedniej ilości energii umożliwiającej dalsze zwiedzanie. Ponadto przed konsultacją u dietetyka zalecane jest upewnienie się czy będzie on w posiadaniu właściwych kwalifikacji do wykonywania zawodu. Doskonałym przykładem może być ukończenie szkoły wyższej.

Jakich produktów w czasie podróży lepiej unikać?

Jak wiadomo cały urlop spędzony w łóżku z powodu niedogodności żołądkowych nie będzie należał do miłych wspomnień z wakacji. Warto zatem zdecydowanie wcześniej dokładnie zaplanować jakich produktów spożywczych najlepiej unikać. Warto także sobie uzmysłowić, że różnego rodzaju problemy jelitowe podczas podróży należą do powszechnych zjawisk. Wpływ na taką sytuację ma oczywiście inna flora bakteryjna, niedogotowane potrawy czy zanieczyszczona woda.

Ponadto warto zaznaczyć, że uliczne jedzenie nie zawsze będzie przygotowane w odpowiedni sposób. Rekomendowane jest zatem zwrócenie uwagi na czystość miejsca, a także sposób przygotowywania poszczególnych potraw. Szczególnie niebezpieczne może być spożywanie warzyw czy owoców, które nie zostały prawidłowo umyte. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zatem kupienie wcześniej żywności lub spożywanie posiłków w miejscach bardzo chętnie odwiedzanych przez miejscowych.

Redakcja janluka.pl

Redakcja "Jan Luka" to zespół ekspertów z pasją do zdrowego stylu życia, urody, diety, rozwoju osobistego i lifestyle'u. Każdy członek redakcji przynosi ze sobą unikalną wiedzę i doświadczenie, aby dostarczać czytelnikom rzetelne informacje oraz inspirujące treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kasza manna