Jak stworzyć letnią stylizację w stylu boho?

Masz wrażenie, że wszystkie twoje letnie stylizacje niemalże zawsze wyglądają dokładnie tak samo? O tej porze roku koncentrujesz się niemalże wyłącznie na zapewnianiu sobie maksymalnego komfortu, dlatego też dzień w dzień zakładasz na siebie krótkie szorty i łączysz je z jakimiś krótkimi topami albo ewentualnie luźnymi bawełnianymi t-shirtami, dobierając do tych zestawień jedynie modne torebki damskie? Najwyższa pora coś tu zmienić. W końcu boho stylizacje są idealnym kompromisem między modnym wyglądem a maksymalną wygodą. Zawsze będzie ci w nich chłodno, lekko i przyjemnie. Poniżej znajdziesz natomiast prostą receptę na idealną stylizację w stylu hippie.

Zacznij od dołu. Przygotuj sobie długą zwiewną spódnicę, najlepiej tą z wyższym stanem, która będzie sięgać pępka i dzięki temu wysmukli właśnie te okolice ciała. Zadbaj o jej wzór. Letnia spódnica w żadnym wypadku nie powinna być jednokolorowa, bo wtedy będzie nudna. Postaw na coś zdobionego ciekawszymi motywami. Następnie złącz taką spódnicę z krótszą górą, czyli np. klasyczną bluzką bez rękawków kończącą się gdzieś w okolicy talii. Styl boho ubrania lubią się z frędzlami. Dobrze by więc było, gdyby taki top został wykończony wystającymi z jego dolnej części nitkami lub sznureczkami.

Pomimo tego jednak, że stylizacje boho są efektowne, nawet one wymagają pewnych dodatków, którymi okażą się dla nich odpowiednie buty czy modne torebki damskie. Do powyższego stroju na pewno świetnie będą pasować drobne elementy biżuteryjne na cieniutkich czarnych sznurkach, zdobione muszelkami. Polub się też z dużymi koszami, najlepiej tymi wiklinowymi. Znakomicie zastępują one klasyczne torebki.

stylowa-po-40.pl

Redakcja janluka.pl