Jak szybko przytyć – co warto wiedzieć?

Powszechnym problemem, z jakim zmagają się ludzie w zakresie swojej wagi, jest jej nadmiar. Stąd właśnie tak duża popularność różnego rodzaju poradników odnośnie utraty wagi i możliwości szybkiego schudnięcia. Jak się jednak okazuje, są i tacy ludzie, którzy chcieliby za wszelką cenę nabrać nieco ciała. Niestety dla nich internet nie jest tak łaskawy i ilość poradników dotycząca tego, jak szybko przytyć, jest znikoma.

Dlaczego warto przytyć?

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów dotyczących tego, jak szybko przytyć, najpierw warto się zastanowić nad tym, z jakiego powodu warto w ogóle starać się o nabranie masy ciała.
Być może dla wielu osób będzie to zaskoczeniem, lecz spora część ludzi zwyczajnie za mało waży jak na swój wiek, a przede wszystkim jak na swój wzrost. Taka niedowaga może prowadzić do bardzo niebezpiecznego stanu zdrowia, jakim jest anemia, a to przekładać się może na wiele najróżniejszego rodzaju zagrożeń dla całego organizmu.

Czego nie jeść, żeby przytyć?

Wiele osób, które chce szybko przytyć, popełnia błąd i stara się jeść cokolwiek, żeby tylko wypełnić czymś żołądek i jak najszybciej zdobywać kolejne kilogramy. Jest to ogromny błąd, ponieważ jedząc produkty niezdrowe, można zamiast zdrowej masy ciała zdobyć sam tłuszcz i nadwagę, która będzie równie szkodliwa, jak niedowaga.
Czego zatem nie powinno się jeść w przypadku chęci zdobycia nowych kilogramów? Przede wszystkim odradza się tak popularne w takich chwilach fast foody, które niezdrowo tuczą.

Jak się jednak okazuje, są i takie rzeczy, które przyspieszają przemianę materii, a tym samym nie sprzyjają nabieraniu ciała. Mowa tu jest szczególnie o kawie i papierosach, które w sytuacji chęci nabrania kilogramów, są bardzo niewskazane.

Co jest, żeby przytyć?

Co zatem powinno się jeść, jeśli chce się, aby w krótkim czasie waga zaczęła pokazywać większe liczby? Czy są na to jakieś specjalne metody i konkretne produkty, których jedzenie może w tym pomóc?
Jak się okazuje lista rzeczy, które mogą pomóc w szybkim czasie zdrowo przytyć, jest zaskakująca długa. Przede wszystkim do diety powinno się włączyć jaja, które zawierają dużą ilość tłuszczy i białka. Co więcej, poleca się bardzo mocno spożywanie tłustych ryb, które zawierają z kolei zdrowe i dobrej jakości białko, a także tłuszcze omega-3. Dodatkowo warto jeść suszone owoce, które zawierają duże ilości cukru, witamin oraz błonnika. Na koniec warto jeszcze mieć na uwadze obecność na talerzu chudego mięsa np. z kurczaka, produktów mlecznych czy też różnego rodzaju roślin strączkowych.

Redakcja janluka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.