Jak zrobić domowy peeling do skóry głowy diy?

Zadbane włosy zawsze dodają urody. Niestety czasami spędza się sporo czasu na ich pielęgnacji, a mimo wszystko włosy nie prezentują się zbyt dobrze. Może dziać się tak na przykład wtedy, gdy nadmiernie się przetłuszczają. Warto wiedzieć o tym, że peeling do skóry głowy może zdziałać cuda. Sprawi, że włosy będą dłużej świeże, a uczucie czystości po peelingu zaskakujące. Jak samodzielnie w domu zrobić peeling do skóry głowy diy? Poniżej kilka niezawodnych pomysłów.

Domowy peeling do skóry głowy

Pierwszy pomysł na peeling do skóry głowy to najprostszy przepis, w którym wykorzystuje się cukier lub sól. Peelingi cukrowe lub solne są dosyć mocne, ponieważ drobinki ścierające są duże i ostre. Dlatego też ten peeling nie sprawdzi się wtedy, gdy ma się jakiekolwiek podrażnienia na skórze głowy. Jeśli natomiast skóra głowy jest zdrowa, z powodzeniem można wykonać właśnie taki peeling. Niewielką ilość cukru lub soli miesza się z szamponem, a następnie nakłada na skórę. Należy delikatnie ją masować, wystarczy robić to przez kilka minut. Potem bardzo dokładnie trzeba spłukać mieszankę ze skóry i włosów. Ze względu na to, że sól i cukier rozpuszczają się pod wpływem ciepłej wody, taki peeling stosunkowo łatwo usunąć.

Peeling z sody lub glinki

Kolejne dobre przepisy na peeling do skóry głowy to te, w których wykorzystuje się sodę lub glinkę oczyszczającą z drogerii. W pierwszym przypadku wystarczy wziąć dwie łyżki sody. Tę porcję sody miesza się z odrobiną szamponu. Taką mieszankę należy nałożyć na skórę, delikatnie masować, a następnie zostawić na kilka minut. Soda działa odświeżająco, dlatego ten peeling będzie dobrym wyborem dla osób, które borykają się z przetłuszczającą się skórą głowy. Podobne działanie ma peeling zrobiony z glinki. Glinkę można kupić w każdej drogerii lub w sklepie zielarskim. Można wybrać zieloną, czerwoną lub białą. Należy wymieszać ją z szamponem, a następnie nałożyć na skórę. Ma ona działanie odświeżające, zwężające pory. Po takim zabiegu skóra głowy będzie oczyszczona, a uczucie świeżości wyjątkowo trwałe.

Peeling domowy czy z drogerii?

Zanim kupi się drogi kosmetyki z drogerii, zdecydowanie lepiej postawić na domową recepturę, która zwykle kosztuje grosze. Wystarczy kilka minut, aby przygotować oczyszczający i odświeżający peeling, który tak dobrze działa na skórę głowy. Jego regularne wykonywanie, na przykład 2 razy w tygodniu, z pewnością przyniesie poprawę osobom, które borykają się z mocno przetłuszczającymi się włosami. Ich fryzury będą prezentować się lekko i świeżo.

Redakcja janluka.pl