Jaki dzbanek filtrujący kupić?

Aby zadbać o własne zdrowie, powinniśmy dostarczać organizmowi około 2 litrów płynów dziennie. To naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę, że przeciętna szklanka ma pojemność 250 ml, a w ogólną ilość płynów wchodzi także zupa, herbata, kawa czy inne napoje. Najlepiej wyrobić w sobie nawyk picia wody, niezależnie czy będzie to woda mineralna, czy też kranówka przefiltrowana w specjalnym dzbanku.

Dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący służy nie tylko do oczyszczania wody, ale także do jej przechowywania. Wystarczy umieścić go w lodówce, by latem mieć stały dostęp do zimnej i krystalicznie czystej wody. W zależności od modelu, jaki wybierzecie, dzbanki mają różną pojemność. Pamiętajcie, aby nie wybierać zbyt dużych, jeśli nie jesteście w stanie zużyć wody w krótkim czasie od jej przefiltrowania. Lepiej bowiem pić świeżą wodę niż taką, która stoi w dzbanku wiele godzin.

Drugą ważną kwestią jest rodzaj zastosowanego filtra. Powinny być dopasowane do jakości wody, którą chcecie oczyścić. Najpopularniejsze są wkłady z węgla aktywnego, pochodzącego zwykle z łupin orzechów kokosowych. Tego rodzaju filtry wyróżniają się dużą skutecznością, oczyszczając wodę nawet z najmniejszych cząsteczek, pochodzących z procesu uzdatniania wody czy też z kamienia, powstającego w rurach. Nie musicie inwestować w nowoczesny dzbanek, ale za to warto przeznaczyć więcej pieniędzy na doskonałe wkłady wymienne, w czym pomoże pożyczka pozabankowa.

Butelki filtrujące

W miarę nowym produktem na polskim rynku są butelki filtrujące, które swym wyglądem przypominają nieco bidony używane przez sportowców. Wyposażone są w specjalne wkłady, które automatycznie oczyszczają nalewaną wodę. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko na co dzień, ale przede wszystkim w podróży. W wielu krajach zachodnich woda z kranu jest dostępna bezpłatnie nawet w restauracjach. Wystarczy poprosić o „tap water”, podając swoje naczynie, a kelner chętnie je uzupełni.

Dzięki temu, podczas intensywnego zwiedzania, zapewniacie sobie stały dostęp do wody, za którą nie trzeba płacić. W niektórych miastach można także skorzystać z dostępnych powszechnie kranów z wodą pitną, która dodatkowo przefiltrowana, będzie w pełni bezpieczna dla naszego organizmu. Warto, oprócz dzbanka, zainwestować w kilka butelek filtrujących, które pozwalają zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, niezależnie gdzie się znajdujecie. Jeśli na przeszkodzie w zakupie butelek stoją przejściowe problemy finansowe, z pomocą przyjdzie pożyczka pozabankowa.

Redakcja janluka.pl