Piękne ciało

Już niedługo wszyscy zrzucą kurtki i będą korzystać ze słońca. Okres wakacyjny pozwala na odkrycie ciała, co łączy się z pokazaniem wszystkich jego zalet i wad. Właśnie z tego powodu wiele osób w okresie wiosennym stara się zrzucić kilka kilogramów. Nie ma nic lepszego na osiągnięcie dobrej formy niż połączenie treningu, diety i suplementów na odchudzanie. Może się to okazać tak dobrym rozwiązaniem, że zamiast pięciu stracimy dziesięć kilogramów w ciągu półtora miesiąca.

Spalacze tłuszczu – czy to bezpieczne?

Tabletki na odchudzanie muszą pochodzić z pewnego źródła. W końcu wiadomo, że są one pochodzenia chemicznego i zamiast pomóc mogą w znacznym stopniu zaszkodzić. Trzeba jednak szczerze przyznać, iż obecnie można wybierać w najlepszych substancjach, które są przebadane klinicznie niemal pod każdym względem. Producentom zależy na sprzedaży jak najlepszego, a jednocześnie najbezpieczniejszego produktu, który będzie polecany przez klientów ich rodzinie, znajomym. Właśnie z tego powodu wykonują bardzo wiele badań i zatrudniają najlepszych specjalistów zajmujących się chemią organiczną oraz biochemią i dietetyką.

Dzięki ich doświadczeniu, wiedzy oraz nowoczesnym sprzętom można stworzyć preparaty, o których marzyły gwiazdy z Hollywood w okresie przedwojennym. Musiały się posiłkować bardziej drastycznymi sposobami na szczupłą sylwetkę, o których teraz nikt nie chciałby nawet słyszeć. Poza odpowiednimi tabletkami na odchudzanie warto zastanowić się nad zwiększeniem swojej aktywności fizycznej. Jak wiadomo pokarm jest spożywany po to, by pozwolić organizmowi na funkcjonowanie i wykonywanie różnych czynności. Bez niego nie jest możliwe wykonywanie żadnej aktywności. W ten sposób można łatwo wyjaśnić dlaczego nie możemy za dużo jeść bez uprawiania sportu.

Dieta i aktywność fizyczna

Tylko dzięki ruchowi można pozwolić sobie na jedzenie większych porcji oraz spożywanie słodyczy (oczywiście wyłącznie w granicach zdrowego rozsądku). Powinniśmy codziennie spędzać chociaż trzydzieści minut na wykonywaniu podstawowych aktywności, które będą utrzymywać organizm w dobrej kondycji. Wystarczy spacer ze zwierzakiem lub kilka ćwiczeń pobudzających metabolizm. Obecnie można znaleźć mnóstwo propozycji treningu zarówno w domu, jak i w siłowni. Wystarczy tylko wyrazić chęć na to, aby spędzić te kilkanaście lub kilkadziesiąt minut na ćwiczeniach, a nie na kanapie. Niestety nie jest to tak kuszące jak oglądanie filmów lub filmików na portalach internetowych, jednak z pewnością ciało się odwdzięczy. Kolejnym aspektem, o który trzeba zadbać jest dieta.

Większość Polaków i Polek lubi polską kuchnię oraz połączenie tłuszczu, cukru i prostych węglowodanów. Nie ma miejsca na kefiry, maślanki, chude mięso, rośliny strączkowe lub jajka. Niestety bez zmiany przyzwyczajeń żywieniowych nie uda nam się schudnąć w zadowalającym stopniu. Trzeba stopniowo eliminować złe nawyki, a zamiast nich wprowadzać dobre, które poprawią wydolność i wygląd ciała. W tym miejscu trzeba też wspomnieć o konieczności picia odpowiedniej ilości czystej wody, która również pomaga oczyścić ciało z toksyn.

Redakcja janluka.pl