Czy myjemy zęby efektywnie?

Każdy z nas choć raz w życiu myślał o tym, jak zadbać o swój wygląd, co zrobić, aby poprawić swój wizerunek, a tym samym poprawić swoje stosunki międzyludzkie, być może nawet awansować w swoim życiu zawodowym. Jest wiele zalet posiadania odpowiedniego i korzystnego wizerunku. Bo jak wiadomo nasz wizerunek to nie tylko to, jakie mamy cechy charakteru, jaką mamy osobowość, jacy jesteśmy emocjonalnie, ale również to, jak jesteśmy odbierani zewnętrznie.

Zadbaj o swój uśmiech


Jednym z elementów składających się na nasz wygląd zewnętrzny jest nasz uśmiech. Uśmiech jest czymś absolutnie niedocenianym. Nie doceniamy tego, jak uśmiech może pozytywnie wpłynąć na nasze relacje międzyludzkie, a przede wszystkim jak pozytywnym narzędziem może być nie tylko w życiu codziennym, lecz również zawodowym. Na różnych płaszczyznach życia zawodowego uśmiech może nam pomóc.
Weźmy na przykład negocjacje. O ileż korzystniej wygląda taki negocjator, który się uśmiecha. Uśmiechnięty negocjator może wywoływać pozytywne emocje u drugiej strony negocjacji. A jak powszechnie wiadomo pozytywne emocje w negocjacjach i to nie tylko negocjacjach biznesowych, to właśnie pozytywne emocje.

Do czego służy nam uśmiech?


Ale uśmiech możemy odbierać nie tylko jako narzędzie do wyrażania emocji. Nasz uśmiech często jest odbierany również zewnętrznie, powierzchownie. Więc ważne jest również, abyśmy potrafili zadbać o nasz uśmiech w znaczeniu powierzchownym. Zapewne każdy z nas zna to uczucie, pewien rodzaj wrażenia emocjonalnego, kiedy podchodzi do nas ktoś, kto nam się podoba i nagle on lub ona zaczyna się uśmiechać i cały czar pryska. Żółte zęby, liczne przebarwienia. Zapewne również wielu z nas, rzekłbym nawet większość z nas dotyka ten problem. Bo niby myjemy zęby codziennie rano, wieczorem, a może nawet po każdym posiłku, a mimo to zęby wciąż pozostają żółte. Stosujemy różnorakie środki, pasty do zębów z węglem aktywnym, szczoteczki do zębów różnego rodzaju, a mimo to efekty są marne. Dlatego musimy zdać sobie sprawę z tego, że skuteczne wybielanie zębów to temat nie jednej pasty do zębów czy szczoteczki do zębów lecz jest to przede wszystkim temat i proces bardzo złożony. Tak naprawdę jest wiele metod wybielania zębów. Ale stosowanie ich w nieodpowiedni sposób jest częstą przyczyną niepowodzenia w efektywności tego procesu.


Jak zainteresować się tym tematem? Poczytajmy artykuły na ten temat. Ale nie artykuły niepodpisane przez nikogo, dyletantów. Czytajmy z dobrych źródeł, ludzi, którzy rzeczywiście przez pół życia zajmują się tym tematem, ludzi, którzy być może sami mieli problem z wybieleniem zębów, a poradzili sobie. Porównajmy również te artykuły. W dzisiejszych czasach przesytu informacji, często również natrafiamy na informacje kompletnie niewiarygodne. Mówiąc krótko, czytajmy mądrze.


Wygląd zewnętrzny człowieka jest często niedoceniany, mówi się „nie ważne co na zewnątrz, lecz to co wewnątrz”. I słusznie się mówi. Jednak pamiętajmy, że to co przy pierwszym spotkaniu ludzie widzą jako pierwsze, to właśnie nasz wygląd zewnętrzny.

Redakcja janluka.pl